Format nieobsługiwalny

22. Przegląd Filmowy Kino na Granicy ONLINE

22. Przegląd Filmowy Kino na Granicy ONLINE

22. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbywał online się w dniach 23-29 listopada.

Widzowie tegorocznej edycji Kina na Granicy zobaczyli online 65 filmów. Po wielu z nich odbyły się spotkania z ich twórcami. Wśród gości znaleźli się m.in. Jiří Havelka, Maciej Pieprzyca, Štěpán Altrichter, Natalia Przymies, Barnabás Tóth, Lech Majewski, duet Martin Dušek i Ondřej Provazník, Bartosz Kruhlik i Jowita Budnik. Spotkania prowadzili dyrektorzy programowi Kina na Granicy: Łukasz Maciejewski i Martin Novosad, a także Patrycja Wanat, Magda Miśka Jackowska, Artur Zaborski i Ola Salwa. Główną koordynatorką organizacji Kina na Granicy online jest Marta Radwaniak.

- Kino na Granicy, gdzie jestem tylko ja i mój komputer. Dziwne uczucie, ale bardzo się cieszę, że zdobyłam to doświadczenie, bo dużo mnie nauczyło. Nie tylko działań technicznych, choć muszę przyznać, że na ten akurat temat moja wiedza niezwykle się powiększyła. Nauczyłam się, jak ważna jest rozmowa z ludźmi, jak bardzo należy to doceniać. Bardzo się cieszę, że uczestnicy „przyjęli“ nas do siebie - do swoich domów. Dziękuję za każde ciepłe słowo przez skierowane do nas. Walczyliśmy do końca. Jestem dumna i wdzięczna całej ekipie za pracę, która włożyli nie tylko teraz, ale przez cały rok. Udało się! – przyznaje Marta Radwaniak, główna koordynatorka Przeglądu. - Zbieram siły i startujemy z działaniami na kolejną – 23. edycję Kina na Granicy. Mamy ogromną nadzieję, że będziemy mogli spotkać się już w Cieszynie nie tylko online!

 

Dla tych, którym brakowało w tym roku atmosfery Kina na Granicy w Cieszynie i Czeskim Cieszynie organizatorzy przygotowali niespodziankę. Po mieście oprowadził ich Władysław Żagan, kulturoznawca i pasjonat zajmujący się historią Cieszyna. Przygotował 6 krótkich filmów prezentujących Wzgórze Zamkowe, stary cmentarz żydowski, Nowe Miasto, stary plac targowy, dworzec i Hotel Pod Brunatnym Jeleniem oraz Cieszyńską Wenecję. Filmy dostępne są na kanale You Tube Kina na Granicy.

- 22. Kino na Granicy online zakończone. Był to tydzień inny, niż sobie wymarzyliśmy. Co innego nas  zachwyca: ciemność kina, światło ekranu... A potem  długie rozmowy, spacery po zaułkach Cieszyna,  wspólne piwo...Dziwne uczucie. Ale nie dało się inaczej. Czy sa plusy? Na pewno. Spotkaliśmy się wirtualnie, zobaczyliśmy kilkadziesiąt ciekawych filmów. Pokazaliśmy też, że tak łatwo się nie poddajemy. Nie dało się offline, było online! – wspomina Jolanta Dygoś, dyrektorka Kina na Granicy.

GALERIA 

Kultura Na Granicy

Stowarzyszenie Kultura na Granicy

ul. Szymanowskiego 5/9,
43-400 CieszynNIP: 5482573032, REGON: 241025170

Santander Bank,
nr. konta: 09 1090 1782 0000 0001 3157 3880